Muratdere Madencilik, Bilecik’in Bozüyük ilçesi Muratdere köyü mevkiinde, Türkiye’nin en önemli Bakır-Molibden madeni ve flotasyon tesisi yatırımlarından birini hayata geçirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

Muratdere Madencilik, merkezi İstanbul’da bulunan Pragma Kurumsal Finansman A.Ş.’nin bir iştirakidir. Pragma, birleşme ve satın almalar, ortaklıklar, finansman temini, özelleştirmeler gibi alanlarda yerli ve yabancı firmalara yatırım bankacılığı hizmetleri veren %100 Türk sermayeli bir şirkettir. Pragma, son 12 yılda yaptığı 80 satın alma işlemi ile Türkiye’ye 6 milyar ABD doları tutarında doğrudan yabancı sermaye girişi sağlamıştır. 

Pragma, madencilik ve yatırım bankacılığı işlerine ek olarak ağır sanayi sektöründe de faaliyet göstermektedir. Şirketin ağır sanayi alanındaki iştiraki olan ve yarım asırın üzerinde köklü bir geçmişe sahip Hisar Çelik Döküm A.Ş. tamamen ihracata yönelik faaliyet göstermektedir. Yaklaşık 400 kişinin istihdam edildiği Hisar Çelik şirketi, Caterpillar, Liebherr, Komatsu ve Hitachi gibi şirketler için maden ve iş makinalarına yönelik alt yürüyüş takımları üretmekte ve ihraç etmektedir.