Muratdere Madencilik’ten Muratdereli Kadınlara Mis Kokulu Bir Süpriz

Dünya Kadınlar Günü’nde rengarenk çiçekleri karşılarında gören 7’den 70’e bütün kadınlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Muratdere köyündeki komşularını unutmayan firma yetkilileri kapı kapı gezerek baş tacı kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü çiçekler ve aloe veralar ile kutladı.

Ülkemizin en önemli bakır madeni yatırımlarından bir tanesini gerçekleştirerek bölgenin kalkınmasında büyük bir katkı sağlamak üzere çalışmalarını sürdüren Muratdere Madencilik, Dünya Kadınlar Günü’nde köydeki komşuları için çok hoş bir sürpriz hazırladı. Köydeki komşularının her birini ziyaret ederek çiçeklerini takdim eden firma yetkilisi Kimya Yüksek Mühendisi Havva Dinç, kadınların yaşadığı mutluluğun gerçekten görülmeye değer olduğunu söyledi. Kendisi de aslen Muratdereli olan Dinç, kadınların iş hayatında her sektörde daha fazla yer alabilmesi gerektiğini vurguladı.

Muratdere Madencilik Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Müdürü Erkan Yıldız: “Türkiye, batılı ülkeler arasında dahi kadınlara seçme ve seçilme hakkını ilk veren ülkelerden biri.  Bizler de bu güzel ülkemizin bir önemli yatırımcıları olarak bu ülkeye ve insanımıza yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz. Madencilik gibi kadın istihdamının çok sınırlı olduğu bir sektörde işletmeye henüz geçmemiş olmamıza rağmen kadın çalışan sayımızı artırmak üzere ileriye dönük çalışmalarımızı şimdiden yapıyoruz. Aynı zamanda Türkiye’nin ve bu bölgenin gelişimine daha fazla katkı sağlamaya başlayacağımız için hepimiz ayrı bir heyecan duyuyoruz.”

Etkinliğimizle ilgili yerel basında yer alan haberleri aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

bilecikhaber.com

yarin11

bozuyukhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir